PHP چیست ؟

اصطلاح PHP مخفف Hypertext Preprocessor است. یک زبان برنامه نویسی سمت سرور که برای توسعه وب استفاده می شود. به راحتی می توان آن را با فایل های HTML جایگزاری کرد و

همچنین می توان  کدهای HTML را در یک فایل PHP نوشت. کدهای PHP در سمت سرور اجرا می شوند در حالی که کدهای HTML مستقیماً در مرورگر اجرا می شوند.

مثال : یک برنامه ی ساده که متن “Hello world!” را در صفحه نمایش دهد.

/* echo is a print command */
echo "Hello world!"; 

چرا PHP یاد می گیریم؟

زیرا یکی از زبان های اسکریپت نویسی همه منظوره منبع باز (Open Source) است که برای توسعه Backend استفاده می شود. دلایل دیگه ای هم وجود داره که در ادامه چند تا از مهم ترین آن ها رو بررسی میکنیم :

یادگیری آسان: یکی از مزیت های PHP یادگیری سریع و به نسبت آسان آن است که فرد آماتور به سرعت میتواند مفاهیم اولیه رو یاد بگیرد.

بدون هزینه: از آنجایی که این یک زبان منبع باز است، بنابراین توسعه دهندگان مجاز هستند از اجزای آن و همه روش ها به صورت رایگان استفاده کنند.

تقریباً از همه پایگاه‌های داده پشتیبانی می‌کند: از همه پایگاه‌های داده پرکاربرد، از جمله MySQL، ODBC، SQLite و غیره پشتیبانی می‌کند.

امن: دارای سطوح امنیتی متعددی است که بستری امن برای توسعه وب سایت ها در اختیار ما قرار می دهد.

پشتیبانی اجتماعی عظیم: این زبان کدنویسی توسط جامعه بزرگی از توسعه دهندگان سراسر دنیا مورد استفاده فرار میگیرد و پشتیبانی می شود. توسعه دهندگان دانش خود را با سایر افرادکه می خواهند در مورد آن بدانند به اشتراک می گذارند.

درباره ی admin@ostadsho@9070

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.